Andrzej Sadowski Polska w Unii Europejskiej

Andrzej Sadowski: Członkostwo w Unii Europejskiej jest opłacalne? TO NIE TAKIE PROSTE, trzeba to DOBRZE PRZELYCZĆ! [WIDEO]

przez | 8 października 2021

W telewizji internetowej NamZalezy.pl gościem jest ekonomista, pan Andrzej Sadowski. Ocenia on nasze członkowstwo w Unii Europejskiej i mówi wprost, czy jest to dla Polski opłacalne, czy jednak więcej od siebie dajemy Unii Europejskiej, niż dostajemy. Sporządzanie takiego bilansu, wbrew pozorom, nie jest łatwe. Jest to zadanie wielopoziomowe, gdyż wiele aspektów odgrywa tutaj kluczową rolę. Warto zatem wysłuchać wypowiedzi oraz opinii Andrzeja Sadowskiego z Centrum Adama Smitha na temat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Andrzej Sadowski dokładnie wyjaśnia wszystkie szczególny nie tylko w aspekcie ekonomicznym.

– Wystarczająco dużo jest narzędzi, które pozwalają oceniać bilans handlowy lub wiele innych bilansów. Każda firma musi składać swój bilans do odpowiedniego urzędu oraz sądu. Takie bilanse nie są niczym nadzwyczajnym. Natomiast jeśli chodzi o kwestie polityczne, to do tej pory wzbraniano się z robieniem tego typu bilansów i nie monitorowano wszystkiego – mówi Andrzej Sadowski.

– Musimy zatem wiedzieć, jak wygląda bilans naszego uczestnictwa w Unii oraz jak wygląda bilans przepływów kapitałowych, finansowych, korzyści Polski w ramach Unii Europejskiej. Warto zwrócić uwagę na źródła zewnętrzne, które taki właśnie bilans w relacjach z Polską poczyniły. Wspomnę o jednym raporcie, która opracowała Niemiecka Organizacja Gospodarcza kilka lat temu. Z tego raportu możemy się dowiedzieć, że z każdego euro przekazanego do Polski w ramach pomocy, tak organizacja uważa, że Niemcy odzyskiwały 0,8 euro. Także dla Polski jest to opłacalne – komentuje członkostwo Polski w Unii Europejskiej Andrzej Sadowski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments