BlackRock

Co warto wiedzieć o najpotężniejszym koncernie o nazwie BlackRock? Większość o nim nie słyszała

przez | 25 czerwca 2021

Jest to największa na naszej planecie korporacja, która zajmuje się zarządzaniem inwestycjami. Nazwa BlackRock jest znana głównie przez osoby, które są związane zawodowo z biznesem oraz finansami. Jednak w tym artykule opowiemy sobie o korporacji, która ma wiele do powiedzenia i wielu osobom kojarzy się z ogromnymi wpływami.

Warto zatem wiedzieć, że firma BlackRock ma wiele udziałów w innych firmach, które są częścią globalnej gospodarki. Szefem firmy jest Larry Fink, którego można określić jako osobę pociągającą za sznurki na wielu światowych rynkach finansowych. Aktywa koncernu mają wartość aż ponad 9 bilionów dolarów. Powinniśmy wobec tego zdawać sobie sprawę z tego, że wartość takich firm, jak Apple, Amazon, Google, Facebook oraz Microsoft w sumie wynosi nieco ponad 8 bilionów dolarów. Właśnie w tych firmach oraz w wielu innych udziały ma także koncern o zasięgu globalnym, czyli BlackRock. Wystarczył jeden rok, aby firma powiększyła swoje aktywa o 2,6 biliona dolarów. Ciekawostką jest fakt, że wycena tej korporacji jest mniej więcej ponad 70 razy mniejsza od łącznej sumy zarządzanego przez tą firmę majątku.

BlackRock zalicza się do tak zwanej „Wielkiej Czwórki”, do której należą także takie korporacje, jak Vanguard, State Street i Fidelity. To właśnie te firmy trzymają ster u władzy w świecie biznesu. Jak ogromne wpływy ma zatem BlackRock oraz czy jej właściciel – Larry Fink – jest osobą nieomylną? Czy to jest odpowiedni moment na to, aby regulatorzy, którzy walczą z BigTech, zainteresowali się także firmą BlackRock?

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hydro-solid

PIERWSZE SŁYSZE. MOŻE CHCĄ ROZGŁOSU BY ZAISTNIEĆ.

Hydro-solid

PIERWSZE SŁYSZE. MOŻE CHCĄ ROZGŁOSU.