dr Jerzy Milewski

Dr Jerzy Milewski o nieleczeniu pacjentów z chorobami „niemodnymi”, innymi niż COVID [WIDEO]

przez | 30 listopada 2021

– O leczeniu powiem tylko króciutko, tyle, że Ministerstwo Zdrowia było pytane o wytyczne na temat leczenia, takich wytycznych nie ma, nie wydało. Więc po razu kolejny pytam, skoro sytuacja jest tak dramatyczna, to dlaczego Ministerstwo w tym zakresie milczy? Natomiast przy okazji skomentuję kwestię leczenia chorych, wymagających specjalistycznej opieki, na oddziałach covidowych – mówi dr Jerzy Milewski.

Jak to jest z innymi chorobami?

– Trzeba zdać sobie z tego sprawę, że ludzie chorzy na różne choroby z zakresu różnych specjalności, czy to onkologiczne, czy hematologiczne, czy kardiologiczne, czy… rozmaite choroby – normalnie trafiali do klinik, do oddziałów specjalistycznych, gdzie specjaliści od danej dziedziny się nimi zajmowali i ich leczyli. Teraz ci ludzie, jeśli mają pecha mieć dodatni test, trafiają na oddział wojenny, szpital wojskowy, frontowy, w którym cała medycyna sprowadza się do poziomu felczera – ostrzega doktor Milewski.

Problem w opieką zdrowotną w Polsce

– To jest coś niesamowitego. Nie ma co się dziwić, że ogólnie wzrosła dramatycznie umieralność w Polsce. Myślę, że to jest jedno z głównych źródeł – dodaje lekarz.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 128

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!