Witczak masowa histeria

Dr Piotr Witczak dla Radio Wnet: Skąd histeria związana z Omikronem, skoro wszelkie doniesienia mówią o jego bardzo delikatnym, w porównaniu do poprzednich wariantów, przebiegu? [WIDEO]

przez | 10 stycznia 2022

Od początku pandemii mamy masową histerię – zauważa dr Piotr Witczak wywiadzie. Na strachu można więcej zarobić. Media słyną z tego, że te negatywne informacje lepiej się sprzedają, więc to nie powinno dziwić, że taka jest narracja. Ja tego oczywiście nie popieram i to ma niestety bardzo negatywny wpływ na stan psychiczny obywateli. Już nie wspomnę o tym, że taka masowa histeria staje się fundamentem do wprowadzania kolejnych obostrzeń.

Coraz więcej nieścisłości

Społeczeństwo bardziej akceptuje tego typu rozwiązania, które zgodnie z wynikami badań, spłynęły przecież przez ten czas od początku pandemii, że te obostrzenia są albo mało skuteczne, albo w ogóle nieskuteczne. Zresztą pan minister Niedzielski ostatnio przyznał to publicznie. W związku z tym, tym bardziej nie powinniśmy, jako społeczeństwo, akceptować tego typu rozwiązań, bo straty będą większe niż potencjalne korzyści, zważywszy, że mamy dosyć pozytywne informacje na temat wariantu koronawirusa – Omikronu.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 80

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna

Polska ma „trochę” wiecej ludności niż Portugalia…

Wojciech Muszyński

Masowa histeria odbiera rozum albo też poddają się jej ludzie tego rozumu pozbawieni. Przed paroma tygodniami widziałem i słyszałem apel do rządu „cyrkowców”, którzy przez niezrozumiałe dla mnie czynniki dostali się do parlamentu i skupili się do kupy pod nazwą zjednoczonej lewicy, Apel o wprowadzenie przymusowych szczepień obywateli. A nazwiska sygnatariuszy: Szojring, Żukowska czy Czarzasty, reszty nie pamiętam, tylko potwierdzają moją tezę, a raczej tę jej wersję, że to jednak są to ludzie rozumu pozbawieni. A przez to – UWAGA – niebezpieczni dla otoczenia.

Yoko

Super dr Witczak, zawsze w punkt