dr Piotr Witczak o segregacji sanitarnej

Dr Piotr Witczak: Dlaczego segregacja sanitarna jest sprzeczna z tym, co sugeruje nauka i dwuletnie doświadczenie walki z COVID na całym świecie? Dlaczego skuteczność szczepionek spada? [WIDEO]

przez | 20 stycznia 2022

Dr Piotr Witczak o segregacji sanitarnej. – Problem skuteczności szczepień jest wbrew pozorom bardzo złożony. Jego się tutaj upraszcza, czasem do granicy możliwości, co jest dużym błędem. W moim mniemaniu wprowadzanie segregacji sanitarnej czy obowiązku szczepień wiąże się z tym, że zakładamy, że ta interwencja jest bardzo skuteczna i bardzo potrzebna, i mamy na to potwierdzenie naukowe. No i tutaj można mieć pewne wątpliwości, bo jednak wprowadzamy przymus, ograniczamy autonomię decyzji wielu osób, więc musi być to proporcjonalne – mówi dr Piotr Witczak.

Dr Piotr Witczak o segregacji sanitarnej

– Jest pewien dysonans między informacjami, które przedstawiają nam w mediach głównie naczelni eksperci, a tym, co przedstawiają nam dane naukowe. Zakładam, że głównym powodem wprowadzenia segregacji sanitarnej jest hamowanie rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie, chyba, że ktoś uważa, że główną przyczyną jest jednak redukcja zgonów – tutaj jest pewien konflikt logiczny, dlatego, że osoby otyłe, osoby, które palą papierosy, osoby z różnych grup ryzyka same w sobie są pewnym obciążeniem dla systemu opieki zdrowotnej – zaznacza dr Witczak.

Źródło: Ruch Narodowy (Facebook)

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.1 / 5. Liczba ocen. 29

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments