dr Radosław Czosnowski

Dr Radosław Czosnowski: Pacjenci leczeni na Covid-19 byli zaniedbywani, a szpitale do dzisiaj nie dostały kasy! [WIDEO]

przez | 2 grudnia 2021

– Covid-19 jest poważną chorobą i czyni poważne spustoszenie w naszym organizmie. Czasami skutki są dalekosiężne i wpływają na pewno na nasz mózg oraz na nasz układ oddechowy, jak i na układ naczyniowy. Nie jestem specjalistą, ale od dwóch lat ciągle o tym czytam. Leczenie jest najważniejsze. Oddziały covidowe są niezwykle ważne, ale pod warunkiem, że jest to leczenie, a nie dziwne praktyki – mówi Witold Gadowski.

Dlaczego nie korzystamy z leków na Covid?

– Dlaczego dzisiaj w terapii nie są stosowane leki, takie jak iwermektyna lub amantadyna i kilka innych znanych leków? Musimy powiedzieć sobie jasno, że jeżeli chcemy przezwyciężyć pandemię, to przede wszystkim musimy leczyć chorych. Leczyć, a nie udawać, że leczymy. Nie można stosować stręczenia szczepionkami nawet tym, którzy poważnie obawiają się konsekwencji zdrowotnych w związku ze korzystaniem z takich szczepionek – dodaje Witold Gadowski.

Oddziały covidowe a szpitale nie dostały jeszcze pieniędzy

– Tworzenie oddziałów covidowych jest opłacalne dla ordynatorów. Jest to dodatkowa praca i to się po prostu opłaca. Teoretycznie finansowo tak, natomiast do tej pory wiele szpitali nie ma jeszcze wypłaconych pieniędzy za zeszły rok. Także obiecane jest, wykonane niekoniecznie – mówi dr Radosław Czosnowski, który jest ordynatorem szpitala w Nowym Targu.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 12

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments