Konfederacja

Dr Sławomir Mentzen o SZALEJĄCEJ DROŻYŹNIE i „Nowym Wale” rządu, który uderzy w Polaków [WIDEO]

przez | 8 sierpnia 2021

Dr Sławomir Mentzen odnosi się do pytania odnośnie wysokiej inflacji w Polsce. Obecnie inflacja w Polsce wynosi 5 procent i mamy zerowe stopy procentowe. Czy to oznacza intensywną drożyznę oraz wyższe ceny w sklepach? Ceny na pewno będą rosnąć. Sławomir Mentzen proponuje zwiększenie stopy procentowej, jednak z politycznych powodów nie ma na to szans. Ten ruch jest niebezpieczny dla partii rządzącej.

Metnzen tłumaczy także co jest przyczyną obecnej inflacji o wysokich cen. Powodów tego jest wiele. Na przykład dodruk pieniądza. Dodatkowo wzrosły koszty transportów morskich w Azji oraz rosną koszty pracy w Polsce. Zarabiamy coraz więcej, więc i ceny są wyższe. Podnoszenie podatków oraz utrzymanie niskiej stopy procentowej powodują wysoką inflację.

Sławomir Metzen twierdzi, że ceny w dalszym ciągu będą rosnąć w Polsce. Niestety nie wygląda to dobrze i nie są to pozytywne wiadomości dla Polaków. Polityk Konfederacji uważa, iż za wysokość stóp procentowych nie powinni odpowiadać politycy. „Polski Ład” ma założenia takie, że najbardziej mają skorzystać emeryci oraz renciści, natomiast stracą na tym przedsiębiorcy. Niestety rząd nie mówi nam prawdy. Mentzen wykpiwa propozycje w związku z tak zwanym „Polskim Ładem”. To spowoduje podwyżkę podatków dla najlepiej zarabiających. Na pewno nie przyczyni się to do wzrostu PKB.

0 Udostępnień

Jedna myśl nt. „Dr Sławomir Mentzen o SZALEJĄCEJ DROŻYŹNIE i „Nowym Wale” rządu, który uderzy w Polaków [WIDEO]

  1. qwert

    Co znaczy „posłowie za mało zarabiają”?Aa gdzie oni pracują, co takiego robią oprócz głupawego wyplatania w sejmie? Ile uchwał jest przygotowanych przez posłów? przecież oni tylko recenzują to co przygotowuje”rząd”. W Polsce jest tylu senatorów co w USA (po 2 na stan), posłów zaś więcej niż amerykańskich kongresmenów. A liczebności wszystkich rządowców to już trudno się doliczyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *