Izabela Stefańska-Nogal

Izabela Stefańska-Nogal (prawniczka) pokazuje, w jakim BEZPRAWIU ŻYJEMY [WIDEO]

przez | 4 grudnia 2021

– Mamy do czynienia ze zjawiskiem Covid-19, które jest studium nielogiczności, dezinformacji i bezprawia. Postaram się opowiedzieć właśnie o tym bezprawiu w kontekście tego, z jakim bezprawiem mamy do czynienia oraz, jak w tym bezprawiu dawać sobie radę. Wszyscy z nas sobie przypomnieli i część rzeczy, które tutaj powiem, to może będzie powtórzenie tego, co już państwo wszyscy wiecie, ale jest taka maksyma „repetitio est mater studiorum”, czyli powtarzanie jest matką wiedzy – mówi Izabela Stefańska – Nogal.

Konstytucja i jej respektowanie

– Więc może jak powtórzymy sobie kilka razy pewne rzeczy, to one też się utrwalą. Generalnie mamy najważniejszy akt prawny w kraju, czyli Konstytucję, która określa między innymi nasze prawa i wolności obywatelskie. Tutaj mamy artykuł 8, który mówi o tym, że przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio. – dodaje prawniczka.

Czy dotyczy nas państwo prawa?

– Sądy sobie o tym teraz bardzo mocno przypominają i bardzo dobrze, że sobie przypominają, stosują Konstytucję w sposób bezpośredni. Nie czekając na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego w jakim trybie, zaraz powiem. Mamy tutaj różne prawa, między innymi prawo wolności poruszania się, prawo uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach i taki zapis, który mówi, że ograniczenia mogą być określone tylko w ustawie – uświadamia nas mecenas Stefańska-Nogal.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.6 / 5. Liczba ocen. 148

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek

dajcie link do całości

Mirosław

„Głos wolny wolność zabezpieczający”. Takie było sformułowanie w Konstytucji z 3 maja 1791 roku, takie jest też przesłanie w obecnie obowiązującej konstytucji w Rzeczypospolitej Polskiej. I trzeba o tym przypominać Polakom jak najczęściej.

alien

Najgorsze jest to że lemingi maja już tak wyprane mózgi przez propagandę TV że pójdą na rzeż wraz z rodziną …. dziećmi jak w 1939roku…….Zero samodzielnego myślenia…..