Jakub Kulesza roszczenia żydowskie

Jakub Kulesza mówi wprost: Żądamy procedowania ustawy STOP447, gdyż mamy dość kłamstw rządu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ż**owskich roszczeń! [WIDEO]

przez | 1 lipca 2021

Konfederacja, jako jedyna partia propolska, chroni naszego, polskiego interesu. W czwartek wieczorem ambasada Izraela skrytykowała głosowanie w Sejmie RP w kwestii postępowań administracyjnych, twierdząc, że nowe prawo uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego oraz ubieganie się o rekompensatę. Dodatkowo warto wiedzieć, że MSZ Izraela wezwał polskiego ambasadora Marka Magierowskiego na dywanik. Ma to związek z uchwaleniem przez Sejm w Polsce nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. Szef MSZ Izraela Lapid uznał, że to niemoralne prawo znacząco uderzy w stosunki Polski z Izraelem.

Jakub Kulesza mówi, że Polskę oskarża się o Holocaust i że II wojna światowa to także wina Polski. Państwo Izrael nie po raz pierwszy ingeruje w proces legislacyjny w państwie polskim. W przeszłości mieliśmy już do czynienia z taką ingerencją. W 2018 roku miała miejsce nowelizacja ustawy o IPN, gdzie politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili, że nie cofną się pod naciskami i nie wycofają się z przepisów, które zabraniają oskarżania Polski i Polaków o udział w Holocauście. Jednak prawda jest taka, że rząd premiera Morawieckiego uległ tej presji i niezwykle szybko wycofał się z tej nowelizacji.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *