Jan Pospieszalski o szczepieniach i Kościele

Jan Pospieszalski: Kościół bierze udział w propagandzie szczepionkowo-lockdownowej?! – Warto Rozmawiać [WIDEO]

przez | 30 września 2021

Czy Kościół namawia nas do szczepień i czy w Polsce mamy już (nieoficjalnie) przymus szczepień? Jan Pospieszalski ukazuje w swoich wypowiedziach prawdziwe oblicze Kościoła w czasach rzekomej pandemii koronawirusa. Kardynał Nycz zajmuje stanowisko wobec szczepienia się Polaków i czy Kościół ma do tego prawo? O tym wszystkim mówi dziennikarz Jan Pospieszalski.

– Mój znajomy kapłan twierdzi, że Kościół jest instytucją zmilitaryzowaną. I pewnie chodzi mu o porządek hierarchiczny, jaki panuje w Kościele, ale to, co jest w wojsku respektowaniem rozkazów czy dyscypliny, w Kościele też nazywa się dyscypliną. Jest ona również nazwana cnotą posłuszeństwa. Oczywiście wielu z nas mogłoby przywołać żywoty świętych, chociażby świętej Faustyny, Ojca Dolindo, czy Ojca Pio, i pokazać, jak to właśnie pokora, posłuszeństwo, uległość wobec przełożonych była dla nich drogą uświęcenia – mówi Jan Pospieszalski.

– Jednak w wielu sytuacjach rodzi się pytanie, czy hierarchia kościelna nie narusza swojej władzy. Czy papież, biskup, katechiści w Neokatechumenacie mają prawo wypowiadać się w różnych kwestiach, które nie należą do nauczania Kościoła? Może od niedawna już należą? Otóż kardynał Nycz w wywiadzie dla tygodnika Niedziela, zapytany, dlaczego Kościół tak wyraźnie namawia do szczepień, odpowiada: sam ciężko przeszedłem Covid, byłem w szpitalu, dlatego uważam, że nie ma alternatywy wobec szczepień – dodaje Pospieszalski.

0 Udostępnień

4 myśli nt. „Jan Pospieszalski: Kościół bierze udział w propagandzie szczepionkowo-lockdownowej?! – Warto Rozmawiać [WIDEO]

  1. Wolność.TV

    Kretyni są w każdej dziedzinie naszego życia, a nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
    Gdyby nasi rządzący wypowiadali się tak konkretnie i tak postępowali, nikt nie traktowałby nas głupców.
    Podziwiam Panie Redaktorze i życzę dobrych dni

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *