Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski: Media, które na co dzień są po różnych stronach barykady w kwestii pandemii, obostrzeń, szczepień czy segregacji sanitarnej stają w jednym szeregu! [WIDEO]

przez | 5 grudnia 2021

– Ten pierwszy i drugi dogmat nie został w żaden sposób zakwestionowany przez media głównego nurtu. Dziennikarze szli w to, powtarzali bezwiednie o śmiertelnym wirusie, o tym, że nie mamy skutecznego lekarstwa, że – uwaga – przechodzimy do trzeciego dogmatu – jedyną skuteczną strategią jest maksymalne ograniczenie ruchliwości społeczeństwa, czyli DDM – dystans, maseczki… – czyli lockdown. Zamykanie gospodarki – mówi Jan Pospieszalski.

Koronawirus i panika

– Media, dziennikarze, kupiły również ten trzeci dogmat, że ta strategia zamknięcia jest jedyną skuteczną bronią przeciwko koronawirusowi. Ale uwaga, bo najważniejszą bronią – to było przygotowanie pod ten czwarty dogmat, że wybawieniem będzie szczepionka! Przypominam sobie, też towarzyszyły nam takie sceny, jak media zareagowały, jak dziennikarze podniecali się tym, że już pierwsza partia dotrze, kto pierwszy dostanie, grupa zero, służba zdrowia, medycy, starsi, seniorzy, 60+, 70+, i tak dalej, i tak dalej – na temat koronawirusa i szczepionek komentarzu udziela Jan Pospieszalski.

(Nie)przebadane szczepionki?!

– Podział na te grupy, ta opowieść o tej szczepionce, te dokładne informacje o tym, jakby przyjechał do Polski papież, prawda? Że ten samolot z tą szczepionką już ląduje, już jesteśmy. Nie towarzyszyła temu wnikliwość dziennikarska: czy szczepionka jest dobrze przebadana? Jakie laboratorium w Polsce, natychmiast jak rozpakują partię szczepionek, rozpocznie dodatkowe badania? – zdaje się pytać Jan Pospieszalski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 180

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kwal

To jest jeszcze jeden dowód na to, że banda po okrągłostołowa ma się dobrze i broni swojego koryta. Ale trzeba, żeby głupie Polactwo to zrozumiało i nie głosowało na ta bandę złodziei…

Marek

Nie ważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.