Jan Pospieszalski o Kościele i LGBT

Jan Pospieszalski: Obrzydliwe! Polski Kościół zaprasza LGBT do rozmów synodalnych?! – Warto Rozmawiać [WIDEO]

przez | 6 listopada 2021

– Ksiądz biskup Piotr Jarecki zaprosił środowiska LGBT do prac synodalnych. Wiem, że ta sprawa była wielokrotnie już komentowana, natomiast skoro elementem synodalności ma być rozeznawanie, to ja powiem, jak ja to rozeznaje. A więc zaczynamy. Na początek cytat: „Jeżeli środowiska LGBT wyrażą wolę zaangażowania w synod, nie wykluczymy ich, niech przepracują te tematy, niech przyślą wynik dyskusji do nas. Nikogo nie wykluczamy” – mówi ksiądz biskup Jarecki – komentuje całą sytuację Jan Pospieszalski.

– Papież Franciszek wzywa, by Kościół  był Kościołem słuchającym. Kiedyś, gdy były prace synodu o małżeństwie i rodzinie, wtedy mieliśmy towarzyszyć rozwodnikom, przepraszam, to się teraz mówi: osobom żyjącym w sytuacjach nieregularnych. A więc mieliśmy towarzyszyć, dzisiaj już mamy słuchać i rozeznawać – mówi dalej Pospieszalski.

– Zapytam więc księdza biskupa Jareckiego, czy rzeczywiście wie, co to za środowiska? Czy to są wszystkie osoby, które identyfikują się, czy mają samoidentyfikację LGBT? Czy to są ci sami ludzie, którzy organizują każdego roku parady równości w Warszawie? Ktoś powie, owszem, no to jest taka karnawałowa ekspresja, kryteria uliczne, one mają swoje reguły, ale na co dzień to są naprawdę spokojni, porządni ludzie – ocenia sytuację Jan Pospieszalski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 3

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś

Jako centroprawicowiec, uważam, że środowiska prawicowe, kościelne czy narodowe powinny przestać być hipokrytami jeśli idzie o ludzi o odmiennej orientacji seksualnej.

Dlaczego spokojnie żyjąca para homoseksualna ma być wykluczona ze wspólnoty? Nie mówię o opłacanych rozbójnikach z ulicy psujących wizerunek tej grupy. Tu chodzi tylko o to by ktoś kto chciałby iść z partnerem za rękę i dzielić z nim życie lub chodzić jako facet w sukience, nie musiał się czuć jak zwierzę w klatce bojące się otoczenia nazywającego siebie wolnościowym.

Broń lewicy – tęczowa flaga – jest bardzo celnie wymierzona w tą hipokryzję prawicy. Homoseksualiści rodzą się w każdej grupie światopoglądowej odkąd świat światem a człowiek człowiekiem.