Jan Pospieszalski i mecenas Arkadiusz Tetela

Jan Pospieszalski: Przesłuchania i proces bez podstawy prawnej? Mec. Tetela, adwokat prześladowanych lekarzy opowiada o skandalicznych „śledztwach” – Warto Rozmawiać [WIDEO]

przez | 1 listopada 2021

Dzisiaj sąd planował rozpoczęcie przewodu sądowego, dosyć specyficznego przewodu sądowego, bo przewód miał dotyczyć rozpoznania wniosku o zawieszenie wykonywana zawodu dwóm lekarzom za poglądy. Wnioskował o to rzecznik odpowiedzialności zawodowej w Opolu. Co ciekawe, wniosek został złożony mimo, że rzecznik nie uzyskał stanowiska lekarzy. Zanim stanowisko lekarzy wpłynęło do sprawy, rzecznik, nie czekając na nie, wystosował wniosek o zawieszenie prawa wykonywania zawodu – mówi mecenas Arkadiusz Tetela.

– Między innymi z tego powodu wskazywaliśmy, że pan rzecznik w naszym odczuciu jest osobą nieobiektywną i poprosiliśmy sąd o wyłączenie jego od prowadzenia tej sprawy. To była pierwsza kwestia formalna, bardzo istotna, na dzisiejszym posiedzeniu. Druga kwestia, to była kwestia, jaki sąd ma rozstrzygać sprawę tych lekarzy. Ten sąd zostały wyznaczony w dosyć szczegółowym trybie przez Naczelny Sąd Lekarski do rozpoznania tej sprawy – opisuje zaistniałą sytuację mecenas Tetela.

– Są powołał się, że z uwagi na dobro wymiaru sprawiedliwości ten są ma rozstrzygać, mimo, że to nie jest sąd właściwy dla lekarzy – mówi dalej mec. Arkadiusz Tetela.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 3

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!