Janusz Korwin-Mikke roszczenia żydowskie

Janusz Korwin-Mikke – Skandaliczna reakcja władz izraelskich na nowelizację KPA! NIE dla ROSZCZEŃ Ż*DOWSKICH! [WIDEO]

przez | 17 sierpnia 2021

Korwin-Mikke na konferencji prasowej Konfederacji żąda, żeby rząd polski zachowywał normalne obyczaje międzynarodowe, a w myśl właśnie tych obyczajów międzynarodowych państwa składają się prawie ze swoich obywateli. Państwo Izrael nie ma żadnego prawa występować w imieniu Żydów, którzy nie są obywatelami Izraela. Oczywiście nie mają też żadnych praw do mienia po obywatelach Polski. Niestety nie wszyscy zgadzają się z taką narracją, jaką prezentuje Konfederacji.

Konfederacja od zawsze miała stanowisko, że nie możemy nikomu nic oddawać za II wojnę światową. W trakcie Holocaustu zginęli Żydzi, którzy byli obywatelami Polski, co stawia sprawę jasno. Nie możemy uznać roszczeń żydowskich do naszego mienia. To Polska poniosła straty, a nie państwo Izrael. Sprawa jest oczywista.

Tak samo byłoby dziwne, gdyby umarł zamożny Polak, który był obywatelem USA i państwo polskie miałoby pretensje do Stanów Zjednoczonych, że powinien się należeć majątek. Po prostu musimy przestrzegać prawa i nie możemy rozmawiać z państwem Izrael na temat roszczeń mienia. Każdego, kto domaga się zwrotu mienia, musimy ignorować. Według Konfederacji sprawa jest oczywista.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 3.9 / 5. Liczba ocen. 7

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments