Powrót do Jedwabnego Wojciech Sumliński

POWRÓT DO JEDWABNEGO: Cały Film PL – Zobacz ZANIM USUNĄ! Wojciech Sumliński [WIDEO]

przez | 19 września 2021

Informacje, jakie dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, zebrał i przedstawił Polakom w filmie „Powrót do Jedwabnego” są niezwykle ważne. Musimy zmierzyć się z tą prawdą, której nie ma w mediach głównego nurtu. Byliśmy okłamywani każdego dnia w kwestiach związanych z Jedwabnem. Sumliński pisał wiele o zmaganiach oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych oraz miał zasługi w opisaniu prawdy na temat byłego premiera Donalda Tuska. Sumliński napisał również książkę o byłym prezydencie Polski, panu Bronisławie Komorowskim. Jest to niezwykle odważny dziennikarz w Polsce, który tym razem postanowiłem wyjaśnić, czym było Jedwabne oraz jakie mity wokół tego tematu narosły.

„Powrót do Jedwabnego” jest kulminacyjną pracą Wojciecha Sumlińskiego, który po raz kolejny mówi nam prawdę o przeszłości. Niestety przypisuje nam się kłamstwa za zbrodnie oraz rzeczy, których nie zrobiliśmy. Mamy do czynienia z długofalową mistyfikacją, która zmierza do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń. Dzięki tej pracy Sumlińskiego możemy inaczej spojrzeć na naszą rzeczywistość. Film „Powrót do Jedwabnego” jest w pewnym sensie alarmem nie tylko dla Polaków. Film ten zostały zrealizowany dzięki wsparciu czterech tysięcy darczyńców.

Film można kopiować oraz przesyłać własnymi kanałami. Można go także publikować na swoich kanałach na YouTube. Musimy jednak wiedzieć, że film ma charakter niekomercyjny. Z tych względów filmu nie można powielać w celach zarobkowych.

0 Udostępnień

10 myśli nt. „POWRÓT DO JEDWABNEGO: Cały Film PL – Zobacz ZANIM USUNĄ! Wojciech Sumliński [WIDEO]

 1. Małgorzatą Kras

  NAJBARDZIEJ CHCIWA PODLA ZAKLAMANA NIKCZEMNA RZADNA WLADZY NAD SWIATEM NACJA ZYDOWSKA PRZEWROTNE PLEMIĘ ŻMIJOWE SREBNIKI SREBNIKI SREBNIKI SREBNIKI SREBNIKI SREBNIKI I RZADZA SAM PAN JEZUS POWIEDZIAŁ O TEJ NACJI ZYDOWSKIEJ PRZEWROTNE PLEMIĘ ŻMIJOWE SREBNIKI I WŁADZA PONAD LUDZKIE ŻYCIE PO TRUPACH GOJÓW I ICH DZIECI DO SREBNIKOW SREBNIKOW SREBNIKOW SREBNIKOW SREBNIKOW SREBNIKOW I WLADZY NAJBARDZIEJ NIKCZEMNA CHCIWA ZERO WDZIECZNOSCI DLA NARODU POLSKIEGO JAKO JEDYNEGO KTÓRY W NAPADNIETEJ I OKUPOWANEJ PRZEZ NIEMCÓW POLSCE GDZIE ZA RATOWNIE ŻYCIA ŻYDA GROZILA SMIERC CZASAMI CALE POLSKIE RODZINY SZLY NA ŚMIERĆ ZA RATOWANIE ŻYCIA ŻYDA . OBRZYDLIWE NIKCZEMNE CHCIWE ZAKLAMANE PODLE PRZEWROTNE PLEMIĘ ŻMIJOWE . BOG HONOR OJCZYZNA BUDŹ SIE POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN DOSC PLUCIA NAM NARODOWI POLSKIEMU W TWARZ PRZEZ ZYDOWSTWO NA NASZEJ POLSKIEJ ZIEMI WON ZYDOWSTWO Z POLSKI DO IZRAELA TAK JAK IZRAEL DLA ŻYDÓW TAK POLSKA DLA POLAKOW WON CHCIWE ZAKLAMANE PODLE ZDRADZiECKIE NIKCZEMNE ZYDOWSTWO PRZEWROTNE PLEMIĘ ŻMIJOWE WON .

  Odpowiedz
 2. Magdalena

  Co za kompletna bzdura. Wiele Polakow chronilo ten narod, ryzykujac swoje wlasne zycie. Chrystus byl wlasnie Zydem przyjmujac na siebie postac ludzka. Kazde slowo zapisane w Bibli, odnosi sie do kazdego czlowieka bez wzgledu na nacje czy kolor skory. Kompletna bzdura, pelna nienawisci zdradzajaca wezwanie samego Chrystusa, do gloszenia niezglebiobego milosierdzia jakim jest On sam: Bog i czlowiek, Zyd. A ja na pewno tego Zyda nie przegonie, ani z mego serca, ani mej rodziny, ani Tabernakulum mego koscioła, ale blagac bede na kolanach, by zechcial z nami zostac. Zmija przewrotna moze stac sie kazdy z nas! I wypwiadajac takie zdania sam sie nia stajesz!

  Odpowiedz
 3. Przemuko

  pisac o Chrystusie jako o Zydzie moze tylko idiota zwazywszy, ze to pojęcie powstało nie wcześniej niż w 4 wieku naszej ery. Tzn. zydami wlasnie wtedy nazwano czesc narodu Izraela, która ani nie przeszła na chrześcijaństwo, ani nie została wierna religii Mojżeszowej tworząc sobie ich nowoczesny, rabiniczny judaizm oparty na kabale i pieniądzu :P. Nasiliło sięto jeszcze mocniej po powstaniu Islamu.

  Pierwotnie słowo „żyd” dotyczyło tylko osobników trudniących sie lichwą i mogli to być tak przestawiciele narodu Izraela jak i Fenicjanie/Kartaginczycy, Syryjczycy, Arabowie itd. i nie mialo zadnych akcentów narodowych/etnicznych. Dlaczego to okreslenie przylgnęło do całego narodu zwiazane jest z historia wczesnego sredniowiecza i zakazem lichwy w chrześcijaństwie (ktore opanowało do 7 wieku cały basen Morza Srodziemnego od Bagdadu po Gibraltar i Irlandię oraz od Krymu po okolice 3ciej katarakty na Nilu a wg niektorych badaczy również po obszar współczesnej Etiopii i Somalii). Praktycznie cała Europa na południe od linii Renu i Dunaju była chrześcijańska. Gdy wszyscy Ci ludzie przeszli na chrześcijaństwo i uznali zakaz lichwy (narzucony przez Papieży i KK) władcy świecy chcąc mieć dostęp do kredytów (pierwotnie po prostu Cesarze IR i potem Bizancjum a na końcu królowie germańscy) pozwolili żyć części narodu Izraela w swoich krajach bo potrzebowali bankierów udzielających pożyczek na procent. Po pewnym czasie już tylko tych ludzi nazywano Żydami bowiem tylko oni już zajmowali się lichwą. Reszta odeszła od lichwy konwertując na chrześcijaństwo. Różniej był wybuch Islamu i jeszcze kolejne narody od lichwy odeszły – np. Syryjczycy i Arabowie co dalej pogłębiło i ograniczyło wykorzystanie nazwy „Żyd” do przedstawicieli tylko jednego narodu.

  Jezus Chrystus nie był Żydem a INRI nie znaczyło: Jezus Chrystus Król Żydowski (tak zaczęto to tłumaczyć właściwie dopiero po Soborze Trydenckim, wcześniej takie próby były już od czasu gdy zaczęto tłumaczyć Biblią na języki narodowe i miedzy innymi to był jeden z argumentów nie uznawania przez KK tłumaczeń Biblii w ogóle bo prowadziło to do przeinaczeń i nadużyć) tylko mniej więcej: Issus Nazarenus Rex Iudeorum (Jezus Chrystus Król Judejczyków/Narodu Judy/Judei). Pierwotnie określenie „jude” w językach germańskich określało mieszkańca Judei a nie konkretnie żyda. Nie bez powodu w angielskim mamy odmiennie od niemieckiego nie „jude” ale „jew/jewish”. Tyle, że Anglosasi spotkali się z żydami dużo później niż germanie kontynentalni i angielskie określenie jest sporo młodsze i od samego początku określa tylko i wyłącznie przedstawicieli judaizmu rabinicznego – czyli współczesnych żydów. „Jude” określało (dużo wcześniej) najpierw mieszkańca prowincji Żymskiej Judea w któej mieszkali nie tylko Izraelici (Arabowie, Samarytanie, Syryjczycy itd. – wszyscy oni mieszkajacy tam dla Rzymu byli Mieszkańcami Judei (prefektury i jednej z prowincji) i napewno nie wspołcześnie rozumiani Żydzi :P. Pozniejsze rozumienie samego slowa 'żyd” w jezyku polskim wyjasnilem wyzej i mam nadzieje dostatecznie.

  A co do kwestii genetycznych to Jesus Chrystus mial o wiele wiecej wspólnego ze współczesnymi Palestyńczykami lub nawet Jordańczykami, może i Libańczykami niz izraelskimi Żydami.

  Odpowiedz
  1. Jacio

   Nooooo….To że liznąłes jakieś źródła ,nie obala twierdzenia o Twoim osobistym Idiotycznie😊

   Odpowiedz
  1. Piotr

   Pobrać można np. przez stronę pobieracz.net
   Trzeba wejść na tą stronę i przekopiować link do filmu ze strony CDA

   Odpowiedz
 4. Krzysztof

  Wystarczy spojrzeć co się dzieje w strefie gazy, co tam żydzi wyprawiają… tylko Niemcy po 1wszej wojnie spostrzegli kto jest prawdziwym zagrożeniem… i zaczęli to naprawiać podczas 2 WŚ ..

  Odpowiedz
  1. Jacek

   …ile w was ludzie jest nienawiści. Do końca życia będziecie pałać nienawiscią?
   Ktoś was nakręca nie sprawdzonymi informacjami, miesza w głowie, podjudza.
   Kiedy to się skończy?
   A miał być pokój na ziemi.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *