Profil na Facebooku Konfederacja usunięty

Profil Konfederacji na Facebooku USUNIĘTY! Ponad 760tys polubień! [WIDEO]

przez | 5 stycznia 2022

Dzisiaj, to jest 5. stycznia, Facebook zablokował oficjalny fanpage Konfederacji. Politycy Konfederacji oraz osoby, które sprzyjają partii, odnieśli się krytycznie do tego, co zrobił Facebook. Czy takie standardy powinny mieć miejsce w kraju demokratycznym? Czy mamy do czynienia z zamachem na wolność oraz demokrację? Krzysztof Bosak wprost mówi o tym, jak „wiodący aktor na rynku rozpowszechniania informacji, przy obojętności państwa polskiego stosował cenzurę. Będziemy walczyć, a Facebooka wzywamy do transparentności”.

To nie jest błaha sprawa i nie wolno jej bagatelizować, gdyż obecnie przepływ informacji w demokracji jest zależny od kilku internetowych platform. Z tego wynika, że jeśli 2 lub 3 platformy podejmą decyzję o tym, aby wyłączyć jakikolwiek komitet wyborczy, to w praktyce będzie to oznaczać, że dla połowy wyborców w Polsce nie będzie on istniał.

Krzysztof Bosak mówi wprost, że „nie zostawimy tak tej sprawy! Interweniowałem w sprawie Facebooka wcześniej w UOKiK, lecz w czasie tej rozmowy okazało się, że w prawie polskim jest luka.” Z tego wynika, że polskie prawo nie jest gwarantem praw demokratycznych uczestników życia publicznego.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.8 / 5. Liczba ocen. 60

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał

Panie Pośle Braun za Panem idę w ogień. Dziękuję za to co Pan w naszym imieniu robi. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę !

bodek

zydowiny tym rzadza i nic im nie zrobice z rzad wiadomo jaki jest wam nie pomoze bo sam moze w tym palce maczal