rzecznik prasowy talibów

Rzecznik Talibów mówi o WOLNOŚCI SŁOWA: To pytanie powinniście zadać Facebookowi [WIDEO]

przez | 19 sierpnia 2021

Zabihullah Mujahid, rzecznik prasowy Talibów, wprost wypowiedział się na konferencji prasowej, która miała miejsce w pałacu prezydenckim w stolicy Afganistanu, w Kabulu, o wolności słowa. „To pytanie powinniście zadać Facebookowi” powiedział Mujahid. Niedawno prezydent Stanów Zjednoczonych. Joe Biden, zadecydował, że wycofa wojska amerykańskie z Afganistanu, z kraju, w którym od dwudziestu lat trwa wojna. To spowodowało, że talibowie są bardzo zadowoleni z tej decyzji. Oczywiście nie jest zadowolona ludność cywilna, szczególnie kobiety, która właśnie zaczynają się obawiać o swoje bezpieczeństwo oraz o swoją przyszłość.

Nawet mimo przejęcia rządów przez Talibów w Afganistanie, ich poglądy oraz treści są zakazane w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku, gdyż kwalifikuje on takie informacje do kategorii działalności terrorystycznej.

Rzecznik Facebooka wprost powiedział, że „Talibowie sa objęci odpowiednimi sankcjami, jako organizacja terrorystyczna według prawa amerykańskiego. Wszystkie konta prowadzone przez talibów będą usuwane.”

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments