andrzej duda unia polsko ukrainska

SKANDALICZNE przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy: Szykują nam tu państwo polsko-ukraińskie?

przez | 4 maja 2022

Prezydent Andrzej Duda w Narodowe święto Konstytucji 3 Maja br. wygłosił co najmniej „zastanawiające” przemówienie na pl. Zamkowym w Warszawie. Głównym tematem wystąpienia był oczywiście wątek ukraiński. Prezydent odniósł się między innymi do „braku granicy” między Polską, a Ukrainą oraz o budowaniu braterstwa między naszymi narodami.

Początek wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy odnosił się do wydarzeń historycznych na Zamku Królewskim, w którym to uchwalono Konstytucję 3 Maja w 1791 roku.

Andrzej Duda zapowiada Unię Polsko-Ukraińską?

Później po krótkim wstępie dominował już głównie wątek ukraiński:

– Stoję tutaj ze wzruszeniem i chcę wam moi kochani, najdrożsi Polacy podziękować za coś, co jest żywym zaręczeniem obojga narodów. Za to coście w ostatnim czasie uczynili – zaczął Andrzej Duda

– Otwierając swoje domy, rodziny i serca na przyjęcie naszych sąsiadów z Ukrainy, a ściślej mówiąc, tego co dla nich najcenniejsze, ich dzieci, żon, matek, sióstr, dziadków, przyjęliście do siebie naszych sąsiadów z Ukrainy, uchodźców chroniących się w naszym kraju przed wojną. Że oni nam zaufali, że przybyli do nas i że stało się coś, o czym powiedział ostatnio prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, że 'wobec tego, co zrobili Polacy cała historia jest nieważna’ – mówił prezydent

„W jakimś sensie można powiedzieć, że tak, że w całym ogromie tej historii, przecież w ostatnich stuleciach tak trudnej, gdzie na wspólnym stole między Polakami, a Ukraińcami tak często leżał karabin, topór, broń, został położony chleb. Została położona dłoń na dłoń”. – podkreślił

Andrzej Duda zapowiada brak granic między Polską, a Ukrainą?

– Kiedy stoimy, tym razem w Kijowie, opodal którego słychać huk wybuchających rosyjskich pocisków, Kijowie ufortyfikowanym, cierpiącym rozpaczą jego przedmieść, zniszczonych, zburzonych, pełnych śmierci i cierpienia – takich jak Bucza, Irpień, Borodianka. Dzisiaj znowu jesteśmy razem, to zdjęcie rąk trzymanych przez prezydentów: Estonii, Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy w Kijowie, podczas rosyjskiej agresji, wierzę w to głęboko, że przejdzie do historii i będzie tą przyszłą historię budowało – powiedział prezydent.

– Tak jak umieliśmy przyjąć naszych sąsiadów, tak będziemy umieli ich przechować, by gdy wojna się zakończy, mogli wrócić do swoich domów. A my pomożemy im w dziele odbudowy Ukrainy – wolnej, niepodległej, suwerennej – która będzie na dziesięciolecia, a nawet stulecia państwem bratnim dla Rzeczypospolitej – mówił Duda

Następnie prezydent Polski wyraził nadzieję, że między Polską, a Ukrainą „nie będzie granicy, że tej granicy faktycznie nie będzie”.

– Będziemy żyli razem, na tej ziemi, odbudowując się i budując swoje wspólne szczęście i swoją wspólną siłę, która pozwoli się oprzeć każdemu niebezpieczeństwu, a którą każdy będzie się bał w przyszłości zaatakować i będzie się bał jej zagrozić – zakończył Andrzej Duda.

Konfederacja: NIE dla unii Polsko-Ukraińskiej! SKANDALICZNE wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy! [WIDEO]

Ortodoksyjny „eskimos” na Marszu Pamięci Zbigniewa Hałata WPROST o sytuacji w Polsce i na świecie! Zaskoczeni? [WIDEO]

Transmisja całej uroczystości na placu Zamkowym:

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://www.youtube.com/channel/UCnm4qyYN6OuMKYI95IvGhWg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 3.8 / 5. Liczba ocen. 23

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Walter

Ten Duda zachowuje się nie powaznie. Polska to wg niego jakis zydowski Polin.
Teraz bełkot nt federacji polsko – ukraińskiej Jest to odgrzewanie starej idei piłsudskiego z 1920 na spółke z atamanem Petlurą. Pilsudskiemu popierzyły sie epoki – to nie była Polska Jagiellonów a w dodatku Piłsudski nie przewidzial masakry w Wołyniu. Za wskazaniami kaczora (bo ta cholera lubi sterować z tylnego siedzenia) Duda bełkocze to samo
Teraz w obliczu mozliwej ruskiej inwazji wysłał na Ukraine 200 czołgów (2 brygady pancerne) plus masę innego sprzętu. W takim przypadku kaczor chyba swoją tłustą d.. zablokuje ruskie czołgi.

Poza tym patrz wypowiedz gen Różańskiego a dokładnie drugą częsć tego wywiadu,
https://youtu.be/r6uzbBoLGsk   

marja

odebrac tem ssmanowi licencje lekarza arz na zawsze!!
co robia te buce z abw , cba czy skarbowego? lkaj sledztwa powiazania z pfizerem? ile dostaje za te brednie?

chazar

Nic nie zrobią, bo mają gówno do gadania

Mariusz

ten …..k bezmyślny zawsze z czymś wyskoczy – jak nie polin, to ukrapol…

Emil

Wy*ierdalać z Ukraińcami i Ż*dami

Piotr

na wymioty mi sie zbiera jak sobie przypomne ze na tego p*lanta glosowałem.
NIGDY WIECEJ na PiSd*ielców nie zagłosuję !!!!!

Artamator

Bandyta

Andrzej

Coraz bardziej jestem skłonny uwierzyć, że faktycznie pan Duda jest Rusinem z pochodzenia, a zbrodniarz UPA – Mychajło Duda („Hromenko”) był jego krewnym.

sofism

Czy …..ydem? Tajne poroz zrael -kraina – to 447 Just zamiennie  utrzymaniem Ukraińców???

https://www.youtube.com/watch?v=6bbVjub9IXE&t=2066s

zagłoba sum

Czy to prawda, ze Andrzej Duda vel. Gnida pochodzi z UPAdlińskiej familii a jego krewny, Mychaiło Duda był w sztabie jednej z band UPA? Jeśli to prawda, to „ładne” połączenie… UPAdliniec i zydówka…

Andrzej

To prawda i fakt niezaprzeczalny. Mychajło zbrodniarz polskich dzieci,kobiet i mężczyzn,to jego bliska rodzina.nie bez kozery uczestniczy w świętach narodowych Ukrainy i wykrzykuje słynny okrzyk band upa- chwała Ukrainie!!!jego prezydentura to policzek dla narodu polskiego.

chazar

Ciekawe połączenie, zaiste boży to ludzie

Roman

Już zamordowali podobno w Warszawie 29 latka za to, że zwrócił im uwagę jak pijani zaczepiali kobiety

sofism

Kto rozpacza z Rodziną zamordowanego? Za Wnukiem, Synem, Mężem, Ojcem?????

Zenon

Niedobrze mi się robi jak pomysłę ze na tego gumowego dzwona głosowałem

sofism

Polska potrzebuje Męzów Stanu a nie przedstawicieli obcych interesów

chazar

duda, chłopcze ty jesteś nikim

Arek

Uszy do góry – były gorsze palanty np Jaruzel i juz ich nie ma. Tak samo z historii bedzie wymazany Duduś ze swoją federacją, porypanym kaczorem i resztą tego antypolskiego po-pisowskiego bagna.

zagłoba sum

Problem tylko w tym, ze zamim takie antypolskie ścierwa, jak dudy, kaczyńscy, budki, kosiniaki, zandbergi etc. znikną, POLSKI juz nie będzie… Właściwie to juz niema! Kraj rozkradziny, sprzedany za grosze, obecnie oddany UPAdlińcom… Czeka tylko na nadejście pobratymców Kornauserówny

Unter

…ten letarg trwa …kiedy się Polacy obudzą?

Mariusz

dokładnie

Unter

Przepraszam …a kto go wymaże???

pracuje na synekurę poza PL

Tam gdzie można podchlebić się żydom tam nie żałuje sobie Andrzej Duda. To jest nie pierwszy pokłon dla żydów. Tu mamy pokłon dla żyda Żelenskiego i jego protektorów o wysmienitych korzeniach z USA. A przypominam tez inny skandal „To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku”. I celebrowanie Chanuki w Pałacu Prezydenckim. Tak pewny siebie (i swoich protektorów?), że nie wstyd mu wypowiadać takich słów. Pomylił kraje. Nie wyobrażalne by takie słowa mogły paść z ust Orbana do swoich rodaków.

Halina

Tak nie do pomyślenia. ObŻydliwe to

sofism

Była uroczysta hanuka w Pałacu Prezydenta Polski > Dlaczego nie był zaproszony np Abp Jędraszewski by pokazać Swiatu Katolicką Polskę np. Wigilię Bożego Narodzenia : łamanie się Opłatkiem, kolację Bożonarodzeniową, Pasterkę????
Było łapanie komunii świętej , wyjazdy na Jasną Górę i ks. Rydzyk z kołami RM \

Unter

Ten pajac został wybrany w Krakowie na obradach tzw.knesetu w 2015 roku…