Sławomir Mentzen Polski Ład

Sławomir Mentzen MASAKRUJE „Polski Ład” [WIDEO]

przez | 14 sierpnia 2021

Tomasz Sommer rozmawia z dr Sławomirem Mentzenem, który z kolei powiedział prawdę o tym programie na Polskę. Dr Mentzen ujawnia absurdy, jakie dotyczyć będą przedsiębiorców wynikające z Polskiego Ładu. Kto zatem najbardziej odczuje skutki aż 9-procentowej składki zdrowotnej?

Dr Sławomir Mentzen zwraca szczególną uwagę na to, że najbardziej przepisy dotkną właścicieli firm. Mowa o 9-procentowej składce zdrowotnej. Dla firm jednoosobowych będzie to oznaczać, że dane forma prowadzenia działalności nie będzie się po prostu opłacać.

– W przypadku, kiedy mówimy o osobach pracujących na etacie, to do tych 10 tysięcy złotych dochodu nie będzie wielkich zmian, gdyż mają być wprowadzone różne ulgi dla klasy średniej, więc to się jakoś wyrówna i w efekcie tego, osoby, które zarabiają więcej niż 10 tysięcy złotych na umowie o pracę, zapłacą znacznie więcej. Wcześniej różnice z tym związane nie były znaczące – dodał polityk Konfederacji.

Program Prawa i Sprawiedliwości najbardziej uderzy w przedsiębiorców, którzy są na podatku liniowym. Jak dotąd płacili oni 19 procent podatku dochodowego, natomiast przy zarobkach powyżej 1 mln złotych, dodać należy 4 procentową daninę solidarnościową. To oznacza maksymalnie 23 procent. Teraz dojdzie nowa opłaca. Otóż będziemy musieli uwzględnić 9 procent podatek. Czyli, jak osoba zarobi w ciągu roku 10 tysięcy złotych i zapłaci 1900 zł podatku dochodowego, to jeszcze trzeba będzie uwzględnić 900 złotych składki zdrowotnej. Liniowo będzie to cały czas rosło.

Doktor Sławomir Mentzen wypowiada się szczegółowo na temat programu zapowiadanego przez partię rządzącą, czyli tak zwanego Polskiego Ładu. Niestety wiele osób mocno to odczuje na własnej skórze.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 2

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hydro-solid

Precz od przedsiębiorców. Podatki i tak są za wysokie.