Talibowie Afganistan

Talibowie w sandałach postawili Amerykanom ultimatum – Jeden wielki cyrk na kółkach w Afganistanie [WIDEO]

przez | 30 sierpnia 2021

Talibowie przejmują rządy w Afganistanie i stawiają ultimatum USA w sprawie opuszczenia kraju do końca sierpnia. Miliardy zainwestowane poszły na marne. Decyzję wycofania wojsk amerykańskich z Afganistanu podjął prezydent Joe Biden. Wielu ekspertów uważa, że ta decyzja jest błędna. Jednak żadne argumenty nie docierają do Bidena, który prawdopodobnie nie wie, co robi. 20 lat wojny, wiele ofiar śmiertelnych. To wszystko na nic. Nie udało się zaprowadzić tam demokracji.

Kuriozum jest to, że Talibowie dyktują warunki Stanom Zjednoczonym. Jest to sytuacja bez precedensu. Taka potęga militarna, jak USA, daje się szantażować. Niedawno doszło do dwóch zamachów w stolicy Kabulu, który przeprowadzili Talibowie. Wiele osób uznaje zaistniałą sytuację jako totalną kompromitację i porażkę Stanów Zjednoczonych.

Amerykanom od dawna zarzuca się, że chcą rządzić całym światem. Jest to uzasadnione ich pozycją militarną w świecie, gdyż jest to z pewnością potęga wojskowa. Jednak czy w takiej sytuacji wycofanie wojsk z Afganistanu jest słuszne? Sami powinniście odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ocena

Amerykanie pozostawili w Afghanistanie bardzo duze ilosc broni jak rowniez sprzetu wojskowego.
To z pewnoscia bylo , tajne porozumienie z Talibami.
W chwili obecnej, Talibowie sa militarnie przygotowani go objecia
wladzy.
To chyba bylo , racjonalne wycofanie sie amerykanow.

JACEK

Wiadomo, że musieli się wycofać. Po co marnować siły. Mają na karku Chiński oddech. Jednak sama operacja wycofywania się to klęska medialna, ale nic poza tym.

Pawel

Porozumienie o wycofaniu wojsk podpisano w Katarze, w lutym 2020 za prezydentury Trumpa. Przewidywało, oprócz „wprowadzenia pokoju” w Afganistanie, że wojska NATO wycofają się w ciągu 14 miesięcy. Więc osiągnięciem Biedna jest tylko to, że jeszcze żyje.
Wszystko jest pod kontrolą, a my o wszykim nie wiem.