Novak Djokovic zatrzymany

Tenisista Novak Djokovic UWIĘZIONY w Australii za nieprzyjęcie PREPARATU?! [WIDEO]

przez | 8 stycznia 2022

Ojciec Novaka Djokovica: „Novak jest zamknięty w więzieniu, zabrali mu wszystko, nawet portfel, ubrania, zostawili tylko telefon. (…) To walka o wolność 7 miliardów ludzi! Chcą nas ujarzmić, chcą nas wszystkich na kolanach. Uwolnić Novaka, jesteśmy z Tobą!”

Serbski tenisista, Novak Djokovic został uwięziony w hotelu dla imigrantów. Otrzymał zwolnienie medyczne ze szczepienia na COVID-19, jednak nie został wpuszczony do kraju przez służby graniczne. Organizatorzy Australian Open zapewnili, że zwolnienie zostało wydane przez dwie niezależne komisje, ale minister spraw wewnętrznych, Karen Andrews, chce przyjrzeć się jego wizie. Straż graniczna uzasadniła jego zatrzymanie tym, że nie potrafił odpowiednio podać przyczyny swojego medycznego zwolnienia. Grozi mu deportacja. Pod lupę mają iść także inni gracze, ponieważ istnieje podejrzenie, że część z nich również nie spełniła wymogów wjazdowych do kraju. Australijczycy są tym oburzeni.

— Mamy pewne dane, które wskazują, że są tu teraz osoby, które nie spełniły wymagań wjazdowych i musimy to zbadać — zapowiedziała minister Andrews

Uwięzienie Novaka Djokovica jest symbolem obecnych czasów, w których rządy popadają w skrajność, jeżeli chodzi o obostrzenia dotyczące COVID-19. Pod przykrywką bezpieczeństwa jest ograniczana wolność i swoboda obywatelska. W Belgradzie i w Melbourne już wybuchły protesty w obronie tenisisty. Prezydent Serbii Aleksandar Vucic wręcz oskarżył australijski rząd o nękanie Djokovicia. Sytuacja na arenie międzynarodowej robi się coraz bardziej napięta. Los lidera światowego rankingu jest związany z polityczną walką, jaka się toczy w Australii między konserwatywnym rządem Scotta Morrisona i lewicowym rządem stanu Wiktoria.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.9 / 5. Liczba ocen. 208

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosław

Australia, shame on you.

Jerzy Andrzej

Brawo Novak za nieuleganie sanitarnemu terrorowi. W solidarności z Djokoviczem każdy uczciwy i rozsądny uczestnik zawodów powinien się z nich wycofać.

Marko

Hanba , wstyd i niepokoj o rosnacych w sile tyranow z niby zachodnich cywilizacji