Twórca AstraZeneca: Nie możemy szczepić planety co pół roku! Płoną ulice Kazachstanu! [WIDEO]

przez | 10 stycznia 2022

Nie możemy szczepić co pół roku planety na Covid-19! – mówi współtwórca szczepionki AstraZeneca. Niestety są plany, by podawanie takich preparatów miało miejsce co 3 miesiące. Próba szczepienia całej populacji świata co pół roku jest niewykonalna i zamiast podawać kolejne dawki wszystkim powyżej 12 roku życia należy skoncentrować się na szczególnie zagrożonych osobach. Potrzeba więcej danych, aby ustalić czy, kiedy i jak często będą potrzebowali dodatkowej dawki ci, którzy są zagrożeni.

Pollard szczepionki AstraZeneca – może już wystarczy

Andrew Pollard, jeden z twórców szczepionki AstraZeneca, który stwierdził, że nie można co pół roku szczepić planety na Covid-19, dodał jeszcze, że nie wiem, czy tak naprawdę potrzebna jest czwarta dawka, oraz czy powinno się podjąć decyzje o takiej kampanii, gdyż nie ma odpowiednich badań na ten temat, czy kolejne dawki będą w ogóle skuteczne. Tymczasem nie wszystkie kraje biorą to pod uwagę, np. Izrael rozpoczął już szczepienia czwartą dawką. Od poniedziałku są już szczepieni wszyscy pracownicy służby zdrowia i osoby powyżej 60 roku życia. Także nowy minister zdrowia Niemiec zapowiedział, że obywatele jego kraju będą potrzebowali czwartej dawki.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.9 / 5. Liczba ocen. 77

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Riki

A dlaczego niemozecie szczepic co 3 miesiace ja bym chcial

Riki

A co tam wzięło się 4 dawki Weźmie się i piątą jaki problem a w międzyczasie powoli będę szykował drugie ramię na 6 7:8:dawkę