ukraińska dziennikarka oblała ambasadora Rosji sztuczną krwią

Ukraińska dziennikarka przyznała się do tego, że oblała sztuczną krwią ambasadora rosyjskiego – „Ta akcja idzie na konto Polski!” [WIDEO]

przez | 11 maja 2022

Ukraińska dziennikarka oblała ambasadora Rosji sztuczną krwią

Zdarzenie to miało miejsce przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. To właśnie tam demonstranci oblali czerwoną substancją Siergieja Andriejewa, który jest ambasadorem Rosji oraz uniemożliwili złożenie tam kwiatów rosyjskiej delegacji. Do tego ataku przyznała się Iryna Zemlyana – dziennikarka z Ukrainy. Taką informacje podał myPolitics. Wcześniej obiegła nas informacja, że ambasador rosyjski Siergiej Andriejew chciał uczcić 9 maja dzień zwycięstwa Rosji nad hitlerowskimi Niemcami. Delegacja z Rosji próbowała złożyć wieńce na Cmentarzy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Ambasador Rosji Siergiej Andriejew i demonstranci

Właśnie na cmentarzu zgromadzili się demonstranci z flagami polskimi oraz ukraińskimi. Skandowali oni hasła: „zabójcy”, „faszyści”, „Putin ch…”. Do ambasadora Rosji podbiegła grupka osób i oblała go czerwoną substancją. Według informacji zamieszczonej na Twitterze przez myPolitics, do oblania farbą przyznała się Iryna Zemlyana, czyiu dziennikarka z Ukrainy. – Podeszliśmy do Siergieja Andriejewa, rozerwaliśmy paczki sztucznej krwi. Następnie tą krwią został oblany ambasador oraz jego asystentka. Odeszli oni zawstydzeni, a my skandowaliśmy: „faszyści”. Nie pozwoliliśmy im złożyć kwiatów – mówiła Iryna Zemlyana.

Wojciech Sumliński o ataku na ambasadora Rosji! Czy to była prowokacja?

https://wolnosc.tv/wojciech-sumlinski-o-ataku-na-ambasadora-rosji-czy-to-byla-prowokacja-wideo/

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://youtube.com/channel/UCoKDb-NvBsD7tfUOu2Kbybg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 2.6 / 5. Liczba ocen. 5

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments