Wojciech Cejrowski o finansach

Wojciech Cejrowski: Państwo opiekuńcze jest jak sutener. Niby nas przestrzega przed nałogami, a samo bierze z tego kasę [WIDEO]

przez | 18 października 2021

– Wolno Polakom wydawać spore pieniądze na alkohol i papierosy. Dopóki alkohol i papierosy są legalne, to Polacy mają prawo wydawać pieniądze na co tylko chcą. To są używki jak kawa czy herbata. Możemy mieć pretensje do raka płuc i do różnych rzeczy, ale dopóki jest to towar legalny w legalnym obrocie, to nie chciałbym, żeby pojawiała się w czyimś głosie pretensja. To jest każdego prywatna sprawa na co wydaje swoje pieniądze – mówi Wojciech Cejrowski.

– Muszę coś sprostować. Ten rząd mówi, że to jest podatek na piwo, na wino i na papierosy. Gdy tymczasem to jest podatek na Polaków, którzy potrzebują wypić wino, bo mają urodziny lub zapalić papierosa, bo mają taką przyjemność lub nałóg. Rząd powinien być jak najmniej opiekuńczy. Opiekować się obywatelem mogą inne organizacje – dodaje Wojciech Cejrowski.

– Z jednej strony to państwo wydaje miliony złotych na walkę z paleniem i piciem. Są różne programy antyalkoholowe, antynikotynowe, różne propagandy, różne sympozja, ale z drugiej strony bierze za to pieniądze – ocenia sytuację w związku z piciem alkoholu oraz paleniem papierosów Cejrowski.

Wojciech Cejrowski jest znanym podróżnikiem, publicystą oraz komentatorem politycznym. Słynie ze swoich radykalnych poglądów oraz mówi jak jest i nigdy nie owija w bawełnę.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments