atak na polską ambasadę w Rosji

Atak na polską ambasadę w Rosji! To rewanż za oblanie farbą rosyjskiego ambasadora w Polsce! [WIDEO]

przez | 12 maja 2022

Atak na polską ambasadę w Rosji

W środę (11 maja – przypomina autor) miał miejsce kolejny incydent na linii Polska-Rosja. Otóż polska ambasada w Moskwie została zaatakowana przez mężczyzn, którzy na budynek wylali czerwoną farbę. Film, na którym widać to zdarzenie jest opublikowany na YouTube. Natomiast rosyjski portal informacyjny Gazeta.ru zamieścił zdjęcie na Twitterze. Widać tam wyraźnie tablicę informacyjną, która została zdewastowana czerwoną farbą.

Rewanż za oblanie rosyjskiego ambasadora w Polsce oraz konwencja wiedeńska

Wszystko wskazuje na to, że ten incydent jest rewanżem za poniedziałkową awanturę przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. To właśnie tam ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany farbą. Sprawczynią tego incydentu była Iryna Zemlyana, która jest ukraińską dziennikarką. Wobec tego zdarzenia polski ambasador w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do rosyjskiego MSZ. Musimy także wiedzieć, że zgodnie z konwencją wiedeńską, członkowie misji dyplomatycznych oraz siedziby tychże placówek mają zapewniona nietykalność oraz nienaruszalność.

Ukraińska dziennikarka przyznała się do tego, że oblała sztuczną krwią ambasadora rosyjskiego – „Ta akcja idzie na konto Polski!”

https://wolnosc.tv/ukrainska-dziennikarka-przyznala-sie-do-tego-ze-oblala-sztuczna-krwia-ambasadora-rosyjskiego-ta-akcja-idzie-na-konto-polski-wideo/

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://youtube.com/channel/UCoKDb-NvBsD7tfUOu2Kbybg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 2

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments