Grzegorz Braun uniewinniony

Grzegorz Braun UNIEWINNIONY za „będziesz pan wisiał” do Niedzielskiego!

przez | 19 stycznia 2022

Grzegorz Braun uniewinniony za słowa w Sejmie Rzeczypospolitej do ministra Niedzielskiego „będziesz pan wisiał”. Taką decyzję podjęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.. Dochodzenie dotyczyło rzekomych gróźb karalnych, które niby miał adresować poseł Braun do ministra zdrowia, czyli Adama Niedzielskiego. Wtedy właśnie, po tych słowach, Grzegorz Braun musiał opuścić Sejm decyzją wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Organa ścigania zawiadomili marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister Adam Niedzielski.

Grzegorz Braun uniewinniony za słowa w Sejmie do ministra Adama Niedzielskiego

Ostatnie tygodnie to przedłużenie dochodzenia do 17. lutego. Wynikało to z uprawomocnienia uchwały sejmowej komisji etyki, która dotyczyła nagany dla polityka Konfederacji Grzegorza Brauna. Wtedy właśnie śledczy oczekiwali na to uprawomocnienie. Z ustaleń telewizji Polsat News wynika, że w skardze na czynności prokuratury minister zdrowia Adam Niedzielski nie zgadzał się z działaniami śledczych oraz uważał, że prokuratura powinna ukarać posła Konfederacji, gdyż miała wystarczające dowody.

 Teraz już wiemy, że poseł Braun nie będzie ścigany za groźny karalnych, które były adresowane do ministra zdrowia. Postępowanie zostało umorzone w wyniku stwierdzenia braku znamion czynu zabronionego. Taką informację przedstawiła rzecznika prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, pani Aleksandra Skrzyniarz.

Źródło: RadioZET.pl

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.9 / 5. Liczba ocen. 55

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Max

Zydki nie zablokujecie prawdy i to was boli.

Max

A teraz powiesic zyda szubrawca i te sprzataczke pederasty EW

Wlad

Pan Braun jest bardzo kulturalny i elokwentny,dlatego powiedział „będziesz pan wisiał” a nie „będziesz wisiał skoorwysynie”.