Robert Gwiazdowski o inflacji

Prof. Robert Gwiazdowski : Czy zimą ZABRAKNIE PRĄDU?! Inflacja w styczniu przebije 8%?! Co się dzieje… [WIDEO]

przez | 19 listopada 2021

– Generalnie rzecz biorąc, agregaty bywają na benzynę lub na olej napędowy. Czy zatem powinniśmy taki agregat kupić, skoro nie wiadomo, czy będzie można coś do niego wlać? W zasadzie dostanie benzyny lub oleju napędowego powinno być łatwe. Na pewno łatwiejsze niż prąd. Jak kiedyś prywaciarzom pozwolono handlować paliwami, to rynek niedostatku się natychmiast napełnił. Tak stało się w 1990 roku w Polsce  – mówi o paliwach profesor Robert Gwiazdowski.

– Z prądem jest jednak inaczej, gdyż prąd płynie po tym kablu. I może przestać płynąć z bardzo wielu powodów. Może go zwyczajnie brakować. W takiej sytuacji konieczna będzie reglamentacja. Już to kiedyś przerabialiśmy – dodaje prof. Gwiazdowski.

– Nie przejmowaliśmy się inflacją, gdy ona wynosiła 3 procent na początku tego roku. Ci sami ekonomiści mówili, że inflacja nie jest taka zła. Mówili także, że inflacja jest lepsza niż deflacja. Inflacja jest nieuchronnie związana z rozwojem gospodarczym – ocenia inflację w Polsce profesor Robert Gwiazdowski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments