Trader21 o złocie

Trader21: Złoto fizyczne vs papierowe. Na czym polega różnica? Giełda, SPEKULANCI i Amber Gold [WIDEO]

przez | 20 września 2021

Ciekawy film od Tradera21, który poświęca uwagę inwestowaniu w surowce szlachetne, w tym w złoto. Trader21 mówi o korzyściach, jakie z tego płyną oraz dlaczego powinniśmy analizować sytuację i wartości cenowe surowców, szczególnie złota. Jest wiele ofert firm, które proponują swoim klientom inwestowanie w surowce. Te firmy obiecują niesamowite zyski. Jednak musimy krytycznie odnieść się do takich propozycji, gdyż wiele z tych firm jest po prostu nieuczciwa. Wystarczy wspomnieć o Amber Gold. Nie wszystko złoto co się świeci.

Trader21 odnosi się także do kontraktów terminowych i mówi, czym właściwie jest. Grubo ponad 250 lat temu powstała giełda towarów. Na tej giełdzie producenci mogli zabezpieczyć sobie cenę surowca. Wyglądało to tak, że niezależnie do tego czy była susza, czy też wielka obfitość, ceny surowców mogły się zmieniać. Producenci chcieli mieć pewność, że sprzedadzą towar po określonej cenie. Wtedy pojawili się spekulanci, którzy zakładali się o to czy cena danego surowca wzrośnie lub spadnie.

Kontrakt terminowy na złoto polega na tym, że z jednej strony pojawiają się inwestorzy, którzy twierdzą, że cena złota wzrośnie. Po drugiej stronie są osoby, które twierdzą, że cena złota spadnie. Wtedy zakładają się między sobą, co sprawia, że są dwie strony kontraktu terminowego. Na takim rynku kontraktów terminowych złoto fizyczne praktycznie nie zmienia właściciela.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 1 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony

Złoto „papierowe” i wszystko jasne