dr Piotr Witczak o hospitalizacji na Covid

Dr Witczak pokazuje, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o hospitalizację z COVID-19 [WIDEO]

przez | 24 października 2021

– Jeśli chodzi o przypadki hospitalizacji z powodu COVID, to też może być dla wielu zaskoczenie, dlatego, że jest takie przekonanie, że jak jestem hospitalizowany z powodu COVID, to mój stan jest na tyle poważne, że ta hospitalizacja jest potrzebna. Aktualne badania opublikowane w ramach Reprint, czyli to nie są najwyższej wiarygodności doniesienia naukowe, lecz zgodnie z informacjami, które są przedstawione w tym artykule, prawie połowa hospitalizacji COVID-19 obecnie, jest łagodna lub bezobjawowa – mówi o COVID dr Piotr Witczak.

– Dlaczego jest bezobjawowa? Otóż to są przypadkowe diagnozy. Pacjenci są albo zatrzymywani na obserwację, bo ktoś dostanie jakichś duszności, to od razu ma podejrzenie COVID-19, więc idzie się zgłosić. A przyczyna duszności może być zupełnie inna. A jeśli chodzi o test, to wiemy, że liczba tych wyników fałszywie dodatnich, może być większa niż obecnie próbuje się to przedstawiać – mówi dalej dr Witczak.

– Mamy też publikacje z Amerykańskiego Towarzystwa Pediatrycznego, która sprawdzała hospitalizacje na COVID tak, czy COVID jest bezpośrednim powodem przyjęcia, czy po prostu ktoś przychodzi ze złamaną ręką, nogą po wypadku i otrzymuje przypadkową diagnozę COVID. W tej kwestii zgodnie z wynikami tych badań, 45 procent przypadków dotyczy oczywiście dzieci. Te 45 procent przypadków zostało skategoryzowane jako mało prawdopodobnie związane z SARS-CoV-2. Aż 45 procent – zaznacza dr Piotr Witczak.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.6 / 5. Liczba ocen. 123

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Scooby

Nie mam wideo. Wasz player widocznie nie wspiera każdej przeglądarki.
Firefox, widows 10.

alien

Kurrrrde….ja mam bezobjawową sraczkę i co teraz mam robić ???? Da się to zbadać ???? Może jakiś test…….Jak tu żyć …hahahaaaaaaa….I jak leczyć….uuuuuu idzie …..

KOLOS

nie martw się przejdzie ci tylko musisz omijać szczepionkowców bo jak tego nie zrobisz to ci nie rzejdzie a takie zarażanie morze się skończyć grzybem czyli oślepnięciem ALIEN

Adam W.

Ale obraz grozy trzeba tworzyć j ludzi bezobjawowych trzymać nna oddziałach szpitalnych ,żeby z tego ciągnąć kasę. A my podatnicy za to płacimy swoimi składkami i drożyzną s sklepach bo budżet państwa jest zadłużanie s imię siania paniki dla dobra firm farmaceutycznych.
To jest sabotaż gospodarczy. To jest kryminał.