dr Włodzimierz Bodnar o amantadynie

Dr Włodzimierz Bodnar: Rząd uderza w AMANTADYNĘ! Polacy masowo oszukani?!

przez | 16 grudnia 2021

Dr Włodzimierz Bodnar o amantadynie. – Decyzję ze środy, którą ogłosił rzecznik Ministerstwa Zdrowia, odnośnie ograniczenia dostępności amantadyny, odebrałem z pewnym niepokojem. Sprawdziłem tę wiadomość i co się okazało, decyzja dotyczy leku zamówionego przez państwo. Mowa o zamówieniu ministerialnym, które było zamówieniem zbiorowym. Natomiast jest jeszcze lek, który jest dostępny i nie ma żadnych ograniczeń. Ten lek był importowany z tak zwaną ulotką nie tłumaczoną na język polski. Jest to lek komercyjny – mówi dr Włodzimierz Bodnar.

Dr Włodzimierz Bodnar o amantadynie

– Muszę także wspomnieć o tym, że na ten lek nie ma żadnego zakazu. Lekarze mogą przepisywać ten lek poza wskazaniami. Taka decyzja nie zapadła, lecz była tylko decyzja a propos leku importowanego, że z kodem tym pierwszym nie piszemy leku, poza wskazaniami – dodaje dr Bodnar.

Dostępność amantadyny

– Zasadnicze pytanie brzmi: czy lek będzie dostępny? Czy będzie wystarczająco dużo ilości leku? Tego nie wiemy. Na lek zamawiany poza reglamentacją prywatnie, wydaje zgodę Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory, jeśli było zapotrzebowanie, była zgoda na import docelowy, to nie wiemy, czy tak dalej będzie. Wtedy leku nie będzie nam brakować – ocenia sytuację dr Włodzimierz Bodnar.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 231

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid

Po skierowaniu przez lek. rodzinną 3 osób (niezaszczepione) z 1 rodziny na test covid19 i otrzymaniu 2 pozytywnych wyników i 1 nierozstrzygnięty, nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia i wskazania odnośnie leczenia, recepty, porady czy cokolwiek. W tym samym czasie zaszczepiona koleżanka u innej lekarki po pozytywnym cov19 otrzymała lek wziewny sterydowy i inne.

Sophie

W Wikipedii jak byk stoi ze amantadyna to lek przeciwwirusowy, u którego odkryto również dobroczynne działanie w chorobie Parkinsona

Leonard

Ja, dotychczas zagorzaly zwolennik PIS, oswiadczam, ze za to iż zablokowano nam AMANTADYNĘ, juz nigdy na PIS nie zagłosuję. Niedzielski i jego medyczni doradcy widocznie kręcą lody z covidowcami. Za pare lat okaze sie ze to miliarderzy.

robert

tylko keczupy nas uratują droga jest tylko jedna i słuszna to nasza droga , jeszcze przed plandemią mieliśmy receptę

Zofia

Tego nie da się zupełnie zrozumieć. Mamy skuteczny lek który zwalcza COWIDA a nasze pacholki idą w zaparte.MORDERCY NARODU !!

Adrian

Niski uklon dla takich lekarzy jak dr Bodnar czy dr Halat. PRECZ z piewcami kolejnych fal plandemii i naglej smierci koperciarzami na pasku globalistow jak Niedzielski (ekonomista) Horban, Simon. Dr Gut kiedys doradca rzadu, teraz przejrzal na oczy i dolaczyl do w/w grupy lekarzy i oficjalnie wystapil przeciw truciu ludzi swinstwem mRNA. Wyrazy uznania dla tego naukowca.